Kodėl daugkartinės sauskelnės?


Pavadinimas daugkartinės sauskelnės daugeliui asocijuojasi su dideliu vargu ir rūpesčiais. Juk tokias sauskelnes reikia kasdien skalbti, džiovinti. O kur dar daugybė klausimų su jų naudojimu ir priežiūra. Tačiau visus tėvelius galiu nuraminti, kad dabartinės daugkartinės sauskelnės labai skiriasi nuo tų vystyklų, kuriuos naudojo mūsų tėvai ir seneliai. 

Daugkartinėmis sauskelnėmis susidomėjau kai dukrytei jau buvo 6 mėnesiai. Iki to laiko naudojome vienkartines sauskelnes, o kai per vaiko priežiūros kursus parodė vystyklus niekada negalvojau, kad jais taip susidomėsiu. Ir dabar džiaugiuosi atradusi šias sauskelnes. Tikiuosi mano žinios Jums padės ne tik neteršti gamtos kasdien išmetamais didžiuliais kiekiais vienkartinių sauskelnių, bet ir sutaupyti pinigėlių.

Kokia daugkartinių sauskelnių nauda?

  • Sveikata. Būtent ji svarbiausia tėvams, atsisakantiems vienkartinių sauskelnių. Nuolat naudojamos vienkartinės sauskelnės gali dirginti jautrią mažylio odelę ir sukelti kai kurias ligas. Be to, natūralus pluoštas yra kur kas sveikiau ir maloniau naudoti.
  • Kaina. Nors daugkartinių sauskelnių kaina tikrai nėra maža, tačiau investavus vieną kartą į jas tikrai sutaupysite negu perkant vienkartines sauskelnes. Be to, įsigijus daugkartines sauskelnes jos bus naudojamos kol vaikui sueis maždaug 1,5 metų (4-15 kg).
  • Ekologija. Vienkartinės sauskelnės nėra rūšiuojamos, joms suirti reikia kelių šimtų metų, todėl medžiaginės sauskelnės ir draugiškos aplinkai. Panaudojus vienam kūdikiui, jas galima perleisti kitiems vaikams.
  • Patogus užsegimas. Šios sauskelnės užsegamos lipdukais arba spaudėmis. Be to, spaudžių pagalba galima reguliuoti sauskelnės dydį, t.y. Sauskelnė auga kartu su kūdikiu.
  • Turi antibakterinių ir antigrybelinių savybių. Bambuko ir kanapės pluoštai turi šias savybes, todėl tinka turintiems jautrią odą mažyliams. 
  • Vaikai lengviau pereina prie puoduko. Jie greičiau suvokia šlapumo pojūtį, o tai padeda lengviau pereiti prie puoduko.
  • Geriau praleidžia orą (net jeigu renkamės drėgmės nepraleidžiantį bet kvėpuojančios PUL medžiagos variantą).
  • Sauskelnės gražios, spalvotos ir labai švelnios.

Taip pat labai svarbu atrasti ekologiškas, geros kokybės sauskelnes, nes rinkoje pilna pigių sauskelnių “Pagaminta Kinijoje”, kurias panaudojus mamos susiduria su begale problemų: iššutimais, bėrimais, šlapimo prabėgimu arba prastu sugėrimu. Mes taip pat užtrukome nemažai laiko tam, kad atsirinktume tuos gamintojus, kurių sauskelnės yra tikrai kokybiškos ir tinkamos mažylei. Visos jos buvo išbandytos, tačiau kaip ir minėjau - ne visos vertos dėmesio.

Taigi privalumų šios sauskelnės turi tikrai daug. Vienintelis matomas trūkumas tas, kad jas reikia skalbti ir džiovinti (kas 2-3 dienas priklausomao nuo to, kiek sauskelnių jūs turite). Tačiau rezultatas vertas pastangų. O jeigu turite klausimų ir nežinote nuo ko pradėti - tiesiog parašykite mums! :)