Kiek daugkartinių sauskelnių turėčiau įsigyti?


Gimus vaikeliui norint pradėti naudoti daugkartines sauskelnes/vystyklus turbūt visiems iškyla klausimas, kiek gi jų prireiks? Kokių tipų ir dydžių? Kas geriausia sugeria? Tokie klausimai sukosi ir mano galvoje prieš pradedant naudoti daugkartines sauskelnes. 

Pradėkime nuo naujagimių. Ką tik gimusiam naujagimui tėvai galvoja, ar rinktis naujagimiui skirtas sauskelnes, ar vieno dydžio sauskelnes. Naujagimio sauskelnės skirtos nuo gimimo iki maždaug 6 kg svorio. Tuo tarpu vieno dydžio sauskelnės tinka nuo 5 kg. Jos taip pat tinka mažesnio svorio kūdikiams, tačiau ne taip gerai apspaudžia, todėl yra didelė "avarijų" tikimybė.

Skalbimui kas antrą dieną naujagimui reikia turėti apie 27 sauskelnes/įklotus. Bet kadangi visi vaikai skirtingi, tai reikia stebėti, kiek sauskelnių ar įklotų sunaudojame per parą.

Augant kūdikiui, sunaudojamų sauskelnių ar įklotų kiekis sumažėja. Galiu pasidalinti savo patirtimi. Mūsų kūdikiui šiuo metu yra 8 mėnesiai, tai mums per parą reikalingos 2-3 "All In One" sauskelnės ir 9 dvigubi įklotai. Įklotus dedame 2 trumpus arba vieną vidutinio ilgio, kuris susilenkia per pusę. Nakčiai naudojame ilgą įklotą (80 cm).

Jeigu naudojate ne "All In One" sauskelnes, tuomet jų prireiks daugiau, nes jos peršlampa po 2-3 pakeitimų (priklauso dar ir kaip dažnai keičiate įklotus).

Trumpai galime aptarti ir įklotų sudėtį. Geriausiai sugerianti medžiaga - kanapės, todėl iš jos pagaminti įklotai puikiai tinka nakčiai. Bambukiniai įklotai pagal sugeriamumą ne ką mažiau atsilieka nuo kanapinių, todėl šių tipų įklotus mes taip pat rekomenduojame. Taip pat gerai sugeria ir medvilniniai įklotai, tačiau prieš naudojant juos reikia tinkamai paruošti. O paruošti reikia todėl, kad iš pat pradžių jie nesugeria taip greitai ir skystis tiesiog prabėga pro šoną. Tam, kad pagreitinti sugeriamuma medvilninius įklotus reikia gerai išmirkyti vandenyje ir išplauti bent 6 kartus, kad jie pradėtų tinkamai sugerti.

Pabaigai linkiu pasirinkti tai, kas Jums ir Jūsų kūdikiui yra geriausia. O jeigu iškils klausimų - mielai padėsime.