Kaip užauginti kūdikį kuo mažiau teršiant aplinką?


Naujagimių ir vaikų rinka perpildyta įvairiausiomis prekėmis ir jų rūšimis. Pasirinkimas yra be galo didelis, o juk kiekvieni tėveliai nori savo vaikui suteikti viską. Bet, ar tai būtina? Ar norėdami savo naujagimiui suteikti viską, nepakenksime aplinkai dar labiau ją teršdami?

Ką tik pasaulį išvydęs naujagimis gali būti lengvai įtraukiamas į „zero waste“ gyvenimo būdą. Internete galima rasti begalę straipsnių su patarimais, kaip tvariai užauginti kūdikį. Tėvai raginami įsigyti drabužius ir sauskelnes pagamintus iš natūralių medžiagų, žaislus be plastiko, ekologiškas higienos priemones ir t.t. Visi šie patarimai yra naudingi, bet kartu ir labai brangūs. Todėl galime išskirti keletą būdų, kurie padės ne tik tvariau gyventi, bet kartu ir sutaupyti nemažai pinigų.

  • Daugkartinių sauskelnių naudojimas. Naudojant daugkartines sauskelnes per ilgesnį laikotarpį galima sutaupyti nemažai pinigų lyginant su vienkartinėmis sauskelnėmis. O jeigu sauskelnės perkamos jau panaudotos, tai jos yra dar pigesnės ir vaiko pervystymas gali kainuoti labai mažai. Tai ne tik padeda sutaupyti, be kartu ir stipriai sumažinamas išmetamų vienkartinių sauskelnių kiekis.
  • Plaunamų servetėlių naudojimas vietoje vienkartinių šlapių servetėlių. O kitas būdas- tiesiog dažniau kūdikį nuplauti ir nusausinti rankšluosčiu.
  • „Zero waste“ odos priežiūros priemonių naudojimas. Prekyboje yra ypatingai daug gerų odos priežiūros priemonių, bet, deja, jos parduodamos plastikinėse pakuotėse. Gera naujiena yra ta, kad kūdikiui visai nereikia ypatingų priemonių. Užtenka švelnaus muilo, pavyzdžiui, alyvuogių arba ramunėlių, kurio galima rasti ir be plastikinių pakuočių. Kūdikio odelei maitinti ir gydyti galima naudoti kokosų arba tą patį alyvuogių aliejų, kurie parduodami stikliniuose indeliuose.
  • Dėvėtų drabužių naudojimas. Internete galima aptikti daugybę skelbimų su parduodamais išaugtais drabužėliais, žaislais ar daiktais, kurių prireikia auginant kūdikį. Dažnai jie būna beveik nauji, nes kūdikiai labai greitai auga ir nespėjama jų sunešioti. Taigi, tai vienas iš puikių būdų ne tik prisidėti prie tvaraus kūdikių auginimo, bet ir sutaupyti, nes dėvėti drabužėliai kelis kartus pigesni negu nauji.
  • Kūdikio maitinimas krūtimi. Tai nesukuria jokių atliekų: nei buteliukų, nei mišinukų pakuočių, sterilizatorių ir kitokių priemonių, skirtų vaikų maitinimui. Be to, motinos pienas nekainuoja, o tai leidžia ir sutaupyti.
  • Kūdikiams skirto maisto gaminimas. Parduotuvių lentynose yra gausybė įvairių tyrelių, nuo vaisių iki daržovių ir grūdinių. Tačiau vietoje to, kad pirkti tyreles plastikinėse pakuotėse ir vėliau jas išmesti galima jas pasigaminti patiems. Tai ne tik tvariau, tačiau ir maistas gamintas namuose yra daug sveikesnis.
  • Atsakingai pasirinkite žaislus. Yra daugybė plastikinių žaislų, kurie greitai sugenda arba sulūžta ir tampa dar viena šiukšle. Kūdikiams ir mažiems vaikams visai nereikia tokios daugybės žaislų, todėl rekomenduojama prioritetą skirti ne kiekybei, o kokybei. Vienas iš variantų – mediniai žaislai, kurie yra daug saugesni dėti į burną (vaikai juk mėgsta visus žaislus dėti į burną) negu pigūs plastikiniai.

Tai tik keletas būdų, kaip prisidėti prie švaresnės aplinkos ir tai galima pradėti daryti nuo pat pirmųjų kūdikio dienų. Tad mūsų komanda linki kiekvienam pasirinkti tinkamiausius būdus tvaraus gyvenimo link!