Daugkartinių sauskelnių skalbimas


Įsigijus daugkartines sauskelnes labai svarbu susipažinti su jų skalbimu ir priežiūra tam, kad sauskelnės Jums ilgiau tarnautų.

Ką daryti su sauskelnėmis nuėmus jas nuo kūdikio?

Jeigu naudojate vienkartinį daugkartinių sauskelnių įklotą, jį išmeskite į šiukšliadėžę arba plaukite kartu su daugkartinėmis sauskelnėmis jeigu jis yra tik šlapias. Jeigu yra likusių dėmių ant sauskelnių galite naudoti tulžies muilą, bet tai nėra būtina. Panaudotas daugkartines sauskelnes ir įklotus dėkite į dėžę iki jų skalbimo. Jokiu būdu iki skalbimo nelaikykite sauskelnių vandenyje, nes tai ilgesniame laikotarpyje sugadins sauskelnes . Panaudotų daugkartinių sauskelnių nereikėtų laikyti ilgiau nei 2-3 dienas, nes medžiaga gali susigadinti arba atsirasti pelėsis.

Skalbimas

Rekomenduojama skalbimą pradėti nuo atskiros skalavimo ir gręžimo programos tam, kad būtų išskalautas šlapimas ir vėliau būtų skalbiama su švariu vandeniu. Pradinėje programoje nenaudoti jokių plovimo priemonių.

Kai pradinė programa baigta, toliau nustatoma 60°C temperatūra (40°C temperatūra per žema ir nesunaikina bakterijų, kurios sukelia nemalonų kvapą bei gali pažeisti sauskelnes). Skalbti sauskelnes taip pat galima ir su kitais šviesiais skalbiniais. Skalbimo trukmė turėtų būti apie 2 val. Per ilga skalbimo programa gali įtakoti greitesnį susidėvėjimą ir nepagerina skalbimo rezultato.

Skalbimo priemones galite pasirinkti patys. Pagrindinis dalykas, kurį reikia žinoti, kad skalbimo priemonės nebūtų minkštinančios. Taip pat nerekomenduojama naudoti namų gamybos muilo ir sodos mišinio, nes yra rizika, kad jo prisikaups skalbimo mašinoje.


Skalbiant daugkartines sauskelnes labai svarbu neperpildyti skalbimo mašinos, nes jos labai gerai sugeria drėgmę ir gali neužtekti vandens tam, kad jos būtų gerai išskalbtos. Tuomet netgi skalavimai nepašalins dėmių ir skalbimo priemonių likučių, sauskelnės sukietės ir taps dvokiančios. Pavyzdžiui, jei turite skalbimo mašiną, skirtą, pavyzdžiui, 5 kg sausų skalbinių, rekomenduojame į ją įdėti tik 4–4,5 kg sauskelnių (viena sauskelnė sveria apie 250 g, taigi, tai reiškia maždaug 16–18 sauskelnių plauti vienu metu). Taip pat naudinga pasirinkti parinktį „Daugiau vandens“, jei jūsų skalbimo mašinoje yra tokia galimybė. Nenaudokite „ECO“ skalbimo programų, kad taupytumėte vandenį, kai plaunate sauskelnes. Tai įtakoja greitesnį, nešvarumų susikaupimą. Gręžkite tokiu greičiu, kokį leidžia jūsų skalbimo mašina.

Nenaudokite audinių minkštiklio ar baliklio (deguonies ar chloro pagrindu)! Negalima šalinti dėmių šveitimo būdu.

 Džiovinimas

Daugkartines sauskelnes rekomenduojama džiovinti ant drabužių džiovyklės. Norint pagreitinti šį procesą drabužių džiovyklę galima pastatyti arčiau šildytuvo ar radiatoriaus. Nedžiovinkite sauskelnių ar įklotų tiesiai ant šildytuvo.

Džiovinti saulėje taip pat patogu, nes saulė labai gerai balina dėmes. Tačiau įsitikinkite, kad sauskelnių spalvota pusė nėra nukreipta į saulę, nes spalvos gali išblukti.

 

Ką daryti

Θ Ko NEdaryti

 • Galite skalbti sauskelnes ir įklotus su kitais drabužiais, nėra būtina juos skalbti atskirai. 
 • Nelaikykite panaudotų sauskelnių ilgiau negu 2 dienas, nes bakterijos gali jas pažeisti.
 • Rekomenduojama pirmiausia naudoti skalavimo ir gręžimo programą tam, kad pašalinti šlapimą. Nenaudoti jokių skalbimo priemonių skalbiant šia programa.
 • Nerekomenduojama naudoti išankstinio skalbimo (pre-washing) programos, nes paprastai ji nepakeičia vandens ir drabužiai skalbiami užterštame vandenyje. 
 • Po pradinės programos, skalbkite sauskelnes 60  laipsnių temperatūroje. Skalbimas mažesnėje temperatūroje nėra pakankamas bakterijų pašalinimui ir visiškam išvalymui. Nepakankamai išskalbtos sauskelnės gali sąlygoti įvairius odos sudirginimus ir trumpesnį sauskelnių naudojimo laiką.
 • Neskalbkite žemesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje. Taip pat neskalbkite ir aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje, nes tokiu būdu nėra pasiekiamas didesnis skalbimo  efektyvumas ir tai gali pažeisti medžiagą. 
 • Skalbimui naudokite bet kokias skalbimo priemones. Nėra būtina naudoti kūdikiams skirtas priemones. 
 • Nenaudokite namų gamybos skysčių ar miltelių mišinių. Paprastai dėl to kaupiasi nešvarumai,, kenkdami skalbimo mašinai ir sauskelnėms.
 • Norint išvalyti dėmes prieš skalbiant galima naudoti tulžies muilą, bet tai nėra būtina. 
 • Nenaudokite baliklio ypač tiesiai ant dėmių. Niekada nešveiskite dėmių. Nenaudokite skalbinių minkštiklio.
 • Naudokite įprastą skalbimo programą su pakankamai vandens ir bent du kartus praplaukite. Sukimo greitis - maksimalus aps. / min.
 • Neperpildykite skalbimo mašinos. Sauskelnės turėtų užimti ⅔ vietos. Sauskelnės yra daug geriau sugeriančios nei įprasti skalbiniai, todėl jūs turite plauti mažiau sauskelnių, kad būtų pakankamai vandens. Nepakankamas vandens kiekis sukelia nemalonaus kvapo ir nešvarumų kaupimosi problemas. Dėl tos pačios priežasties nenaudokite ECO programų, kurios taupo vandenį.
 • Džiovinti galima ant džiovyklės arba lauke. Džiovinimas saulėje labai gerai pašalina dėmes. 
 • Karštas šildytuvas (kurio negalima liesti plikomis rankomis) netinka sauskelnėms džiovinti, nes jis pažeidžia elastingumą ir PUL medžiagą. 
 • Laikykite sauskelnes laisvai, ne sandariai.
 • Nelaikykite sauskelnių vakuminiuose maišuose.

Problemų sprendimas

Sauskelnės kietos ir šiurkščios

Geriausias sprendimas yra skalbinių džiovyklės. Jei galite sau tai leisti finansiškai, turite tam pakankamai vietos ir nesate tam priešiškai nusiteikę dėl aplinkosaugos priežasčių, mes galime tik rekomenduoti džiovinimą džiovyklėje. Vis dėlto tai turi neigiamos įtakos. Sauskelnės dvigubai greičiau susidėvi - todėl rekomenduoju atsargiai pasirinkti džiovinimo tipą (kai kurios džiovyklės skatina greitesnį drabužių susidėvėjimą). Šie veiksmai padės sauskelnes sušvelninti:

- skalbimas pagal instrukcijas, t. y. pakankamai vandens, neperpildžius skalbimo mašinos (žr. aukščiau)

- Tinkamas ploviklio dozavimas - nei per daug, nei per mažai. Jūsų vandens kietumas yra svarbus, visada laikykitės gamintojų nurodymų, atsižvelgiant į jūsų vandens kietumą.

- Jei naudojate  skalbimo miltelius, pabandykite pereiti prie skysto skalbiklio. Milteliniai plovikliai paprastai palieka daugiau nuosėdų nei skysti.

- Rūgštinio skalavimo skysčio naudojimas - rūgštinis skalavimas pašalina miltelius ir kalkių nuosėdas iš skalbinių ir tuo pačiu nesumažina jų sugeriamumo, tarsi tai būtų audinio minkštiklis.

Sauskelnės yra dvokiančios, panašios į šlapią skudurą

- Priežastis gali būti tai, kad per daug užpildėte skalbimo mašiną, taigi plovimo metu nėra pakankamai vandens, skalavimo skysčių ar nepakankamai ploviklio, žr. aukščiau

- Norėdami pašalinti kvapą sukeliančias bakterijas, galite naudoti skalbinių dezinfekavimo priemones. Ant pakuotės gali būti parašyta, kad jas reikia pilti į audinių minkštiklio skyrių, tačiau mes to nerekomenduojame. Vietoj to, mes rekomenduojame jį pilti pagrindinį skyrelį su skalbimo priemonėmis tokiu kiekiu, kuris nurodytas ant pakuotės. Tai užtikrina, kad vėliau jos bus išplaunamos iš skalbinių ir nepateks ant kūdikio odos.

Ant sauskelnių liko dėmės Sauskelnės yra dvokiančios, panašios į šlapią skudurą

Ypač rekomenduojame apsvarstyti, ar sauskelnių dėmės tikrai yra problema. Kai kurias sunku pašalinti (laikui bėgant jos išbluktų), o sauskelnės nėra vestuvinės suknelės. Tačiau turime keletą patarimų jums.

 • Saulės spinduliai- labai efektyviai balina dėmes. Bet pabandykite pakabinti sauskelnes taip, kad saulė nešviestų tiesiai ant spalvotos vystyklų pusės, kad spalvos neišbluktų.
 • Tulžies muilas - tepkite ant dėmių, šiek tiek palaikykite prieš skalbiant.
 • KO NEGALIMA DARYTI- balikliai (deguonis = natrio perkarbonatas arba chloras): niekada nepilkite baliklio tiesiai ant audinio, nes jis gali būti pažeistas. 

Acto ar rūgšties skalavimas ir bambukinės sauskelnės? 

Kai kurios mamos sėkmingai naudoja minkštinimui ir gaivinimui actą arba rūgštinį skalavimą. Tačiau kai kurie nerimauja, kad actas gali sunaikinti bambuko pluoštą. Remiantis mūsų patirtimi, jums nereikia bijoti acto ar rūgštinio skalavimo skysčio (dėti į minkštikliams skirtą skyrelį).

Jei turite daugiau klausimų, į kuriuos šiame straipsnyje neatsakyta, nedvejodami susisiekite su mumis, mielai patarsime.