Įsigijus daugkartines sauskelnes labai svarbu susipažinti su jų skalbimu ir priežiūra tam, kad sauskelnės Jums ilgiau tarnautų.
Ką daryti su sauskelnėmis nuėmus jas nuo kūdikio?
Jeigu naudojate vienkartinį daugkartinių sauskelnių įklotą, jį išmeskite į šiukšliadėžę arba plaukite kartu su daugkartinėmis sauskelnėmis jeigu jis yra tik šlapias. Jeigu yra likusių dėmių ant sauskelnių galite naudoti tulžies muilą, bet tai nėra būtina. Panaudotas daugkartines sauskelnes ir įklotus dėkite į dėžę iki jų skalbimo. Jokiu būdu iki skalbimo nelaikykite sauskelnių vandenyje, nes tai ilgesniame laikotarpyje sugadins sauskelnes . Panaudotų daugkartinių sauskelnių nereikėtų laikyti ilgiau nei 2-3 dienas, nes medžiaga gali susigadinti arba atsirasti pelėsis.
Skalbimas
Rekomenduojama skalbimą pradėti nuo atskiros skalavimo ir gręžimo programos tam, kad būtų išskalautas šlapimas ir vėliau būtų skalbiama su švariu vandeniu. Pradinėje programoje nenaudoti jokių plovimo priemonių.
Kai pradinė programa baigta, toliau nustatoma 60°C temperatūra (40°C temperatūra per žema ir nesunaikina bakterijų, kurios sukelia nemalonų kvapą bei gali pažeisti sauskelnes). Skalbti sauskelnes taip pat galima ir su kitais šviesiais skalbiniais. Skalbimo trukmė turėtų būti apie 2 val. Per ilga skalbimo programa gali įtakoti greitesnį susidėvėjimą ir nepagerina skalbimo rezultato.
Skalbimo priemones galite pasirinkti patys. Pagrindinis dalykas, kurį reikia žinoti, kad skalbimo priemonės nebūtų minkštinančios. Taip pat nerekomenduojama naudoti namų gamybos muilo ir sodos mišinio, nes yra rizika, kad jo prisikaups skalbimo mašinoje.
Skalbiant daugkartines sauskelnes labai svarbu neperpildyti skalbimo mašinos, nes jos labai gerai sugeria drėgmę ir gali neužtekti vandens tam, kad jos būtų gerai išskalbtos. Tuomet netgi skalavimai nepašalins dėmių ir skalbimo priemonių likučių, sauskelnės sukietės ir taps dvokiančios. Pavyzdžiui, jei turite skalbimo mašiną, skirtą, pavyzdžiui, 5 kg sausų skalbinių, rekomenduojame į ją įdėti tik 4–4,5 kg sauskelnių (viena sauskelnė sveria apie 250 g, taigi, tai reiškia maždaug 16–18 sauskelnių plauti vienu metu). Taip pat naudinga pasirinkti parinktį „Daugiau vandens“, jei jūsų skalbimo mašinoje yra tokia galimybė. Nenaudokite „ECO“ skalbimo programų, kad taupytumėte vandenį, kai plaunate sauskelnes. Tai įtakoja greitesnį, nešvarumų susikaupimą. Gręžkite tokiu greičiu, kokį leidžia jūsų skalbimo mašina.
Nenaudokite audinių minkštiklio ar baliklio (deguonies ar chloro pagrindu)! Negalima šalinti dėmių šveitimo būdu.
Džiovinimas
Daugkartines sauskelnes rekomenduojama džiovinti ant drabužių džiovyklės. Norint pagreitinti šį procesą drabužių džiovyklę galima pastatyti arčiau šildytuvo ar radiatoriaus. Nedžiovinkite sauskelnių ar įklotų tiesiai ant šildytuvo.
Džiovinti saulėje taip pat patogu, nes saulė labai gerai balina dėmes. Tačiau įsitikinkite, kad sauskelnių spalvota pusė nėra nukreipta į saulę, nes spalvos gali išblukti.
♥ Ką daryti |
Θ Ko NEdaryti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Problemų sprendimas
Sauskelnės kietos ir šiurkščios
Geriausias sprendimas yra skalbinių džiovyklės. Jei galite sau tai leisti finansiškai, turite tam pakankamai vietos ir nesate tam priešiškai nusiteikę dėl aplinkosaugos priežasčių, mes galime tik rekomenduoti džiovinimą džiovyklėje. Vis dėlto tai turi neigiamos įtakos. Sauskelnės dvigubai greičiau susidėvi - todėl rekomenduoju atsargiai pasirinkti džiovinimo tipą (kai kurios džiovyklės skatina greitesnį drabužių susidėvėjimą). Šie veiksmai padės sauskelnes sušvelninti:
- skalbimas pagal instrukcijas, t. y. pakankamai vandens, neperpildžius skalbimo mašinos (žr. aukščiau)
- Tinkamas ploviklio dozavimas - nei per daug, nei per mažai. Jūsų vandens kietumas yra svarbus, visada laikykitės gamintojų nurodymų, atsižvelgiant į jūsų vandens kietumą.
- Jei naudojate skalbimo miltelius, pabandykite pereiti prie skysto skalbiklio. Milteliniai plovikliai paprastai palieka daugiau nuosėdų nei skysti.
- Rūgštinio skalavimo skysčio naudojimas - rūgštinis skalavimas pašalina miltelius ir kalkių nuosėdas iš skalbinių ir tuo pačiu nesumažina jų sugeriamumo, tarsi tai būtų audinio minkštiklis.
Sauskelnės yra dvokiančios, panašios į šlapią skudurą
- Priežastis gali būti tai, kad per daug užpildėte skalbimo mašiną, taigi plovimo metu nėra pakankamai vandens, skalavimo skysčių ar nepakankamai ploviklio, žr. aukščiau
- Norėdami pašalinti kvapą sukeliančias bakterijas, galite naudoti skalbinių dezinfekavimo priemones. Ant pakuotės gali būti parašyta, kad jas reikia pilti į audinių minkštiklio skyrių, tačiau mes to nerekomenduojame. Vietoj to, mes rekomenduojame jį pilti pagrindinį skyrelį su skalbimo priemonėmis tokiu kiekiu, kuris nurodytas ant pakuotės. Tai užtikrina, kad vėliau jos bus išplaunamos iš skalbinių ir nepateks ant kūdikio odos.
Ant sauskelnių liko dėmės Sauskelnės yra dvokiančios, panašios į šlapią skudurą
Ypač rekomenduojame apsvarstyti, ar sauskelnių dėmės tikrai yra problema. Kai kurias sunku pašalinti (laikui bėgant jos išbluktų), o sauskelnės nėra vestuvinės suknelės. Tačiau turime keletą patarimų jums.
- Saulės spinduliai- labai efektyviai balina dėmes. Bet pabandykite pakabinti sauskelnes taip, kad saulė nešviestų tiesiai ant spalvotos vystyklų pusės, kad spalvos neišbluktų.
- Tulžies muilas - tepkite ant dėmių, šiek tiek palaikykite prieš skalbiant.
- KO NEGALIMA DARYTI- balikliai (deguonis = natrio perkarbonatas arba chloras): niekada nepilkite baliklio tiesiai ant audinio, nes jis gali būti pažeistas.
Acto ar rūgšties skalavimas ir bambukinės sauskelnės?
Kai kurios mamos sėkmingai naudoja minkštinimui ir gaivinimui actą arba rūgštinį skalavimą. Tačiau kai kurie nerimauja, kad actas gali sunaikinti bambuko pluoštą. Remiantis mūsų patirtimi, jums nereikia bijoti acto ar rūgštinio skalavimo skysčio (dėti į minkštikliams skirtą skyrelį).
Jei turite daugiau klausimų, į kuriuos šiame straipsnyje neatsakyta, nedvejodami susisiekite su mumis, mielai patarsime.