Apie taršias transporto priemones arba, kodėl mūsų tiekėjai iš Europos?


Globalinis klimato atšilimas lemia ledynų tirpimą, kurio žala pastebima jau šiandien. Atlanto vandenyne, Kanados pakrantės, ypatingai Britų Kolumbijos dalis, gali sulaukti dažnų potvynių, tropinių audrų, susidurti su pakrančių erozija ir tai įtakoja spartus vandens lygio kilimas. Tokie reiškiniai laikui bėgant tik stiprės ir tikėtina, kad mažų miestelių ir bendruomenių gyventojams teks išsikraustyti. Vanduo užlieja vis daugiau pakrančių. Pavyzdžiui, Kalifornijoje jūros lygis kyla taip sparčiai, jog pakrantės regionus gali užsemti jau po 10 metų. O ledynai ir toliau tirpsta. Vienas paskutiniųjų ištirpusių ledynų Okjökull Islandijoje. Taigi toks likimas gresia ir visiems likusiems ledynams. Prie to labai stipriai prisideda ir visos transporto priemonės pasaulyje.

Ar kada nors domėjotės, kurios transporto priemonės labiausiai teršia gamtą ir prisideda prie globalinio klimato atšilimo? Galime pateikti šiek tiek statistikos apie tai.  Jei važiuoju automobiliu su keturiais keleiviais, tai bus 42 gramai anglies dvideginio vienam kilometrui, autobusu su 13 keleivių tai bus maždaug 68 gramai anglies dvideginio keleiviui vienam kilometrui, o tuo tarpu skrendant lėktuvu su 88 keleiviais, vienam teks 285 gramai anglies dvideginio kilometrui. Taigi, oro transportas – pats taršiausias. Pigūs skrydžių bilietai dar labiau skatina žmones keliauti lėktuvais, nes taip greičiau ir pigiau.

Daugelis įmonių pradeda mažinti verslo keliones taip prisidėdamos prie lėktuvų taršos mažinimo, tačiau prie to turėtų prisidėti ir kiekvienas iš mūsų ir rinktis mažiau taršias keliavimo priemones, pavyzdžiui elektrinį traukinį.

Būtent dėl šios priežasties pasirinkome tokius tiekėjus, kurie būtų netoli tam, kad išvengtume siuntų siuntimo lėktuvais. Tokiu būdu nors truputį prisidėsime prie lėktuvų taršos mažinimo ir skatinsime savo klientus taip pat rinktis alternatyvias keliavimo priemones.